ZAMANIMIZIN EBREHELERİ “VEHHABİLER”…!

Suudi Arabistan müftülerinden Yusuf Ahmed, kadın ve erkeklerin hacda karışık bir şekilde tavaf ve sa’y yapmasını önlemek için Kabe’nin kökten yıkılması yönünde fetva verdi.

El-Alem televizyonunun haberine göre uydudan yayın yapan el-Bidaye televizyonunda yayımlanan bir programa telefonla katılan Suudi alimlerinden Yusuf Ahmed, hac sırasında kadın ve erkeklerin karışık olarak tavaf ve sa’y yapmalarını önlemek için Ka’be’nin kökten yıkılması yönünde fetva vererek, bu fetvasını Suudi Arabistan’ın ünlü alimlerinden Şeyh Abdulaziz bin Baz’ın fetvasına dayandırdığını söyledi.

El-Bidaye televizyonuna açıklamada bulunan Suudi Müftüsü Yusuf Ahmed, Mescidu’l- Haram’ın kökten yıkılarak yirmi ya da 30 katlı olacak şekilde yeniden inşa edilmesini önererek bu şekilde hacda kadınların ve erkeklerin birbirlerinden ayrı olarak tavaf yapabileceklerini öne sürdü.

İlginç dini görüşleri ve tartışma yaratan fetvalarıyla ün yaptığı belirtilen Suudi din görevlisinin bu önerisinden sonra programa telefonla katılan izleyiciler, Şeyh Yusuf Ahmed’i “dönemin Ebrehesi” olmakla suçladılar.

FİL SURESİ
Bismillahirrahmanirrahim
Ey Muhammed! Kabe ‘yi yıkmağa gelen fil sahiplerine Rabbinin ne ettiğini görmedin mi? Onların düzenlerini boşa çıkarmadı mı? Onların üzerine sert taşlar atan sürülerle kuşlar gönderdi. Sonunda onları yenilmiş ekin gibi yaptı.

GG/HHD-24

Advertisements
Categories: Vehhabi Fitnesi | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: